Sprzęt stomatologiczny, wyposażenie gabinetu stomatologicznego, materiały stomatologiczne, unity stomatologiczne.
Elmedes » Sprzęt stomatologiczny » NSK

Sprzęt stomatologiczny

 

Końcówki PANA AIR

NSK
Końcówki NSK serii PANA AIR są najbardziej rozpowszechnionymi końcówkami szybkoobrotowymi na świecie. Kątnice turbinowe PANA AIR E są dostępne z systemem mocowania wiertła ULTRA PUSH.

Końcówki szybkoobrotowe MATCH-LITE 2

NSK
Końcówki MATCH-LITE 2 charakteryzującą się cichą pracą i niskim poziomem wibracji, wysoką trwałością, mechanizmem zapobiegania infekcji, a także dzięki potrójnemu wodno-powietrznemu aerozolowi daje wysoki poziom chłodzenia. Bardzo wysoka skuteczność pracy uzyskana w wyniku wysokiego momentu obrotowego.

Końcówki tytanowe Ti-Max Al

NSK
Testy przeprowadzone w laboratorjch NSK wykazały ze tytan jest idealnym materiałem do produkcji profesjonalnego sprzętu stomatologicznego ponieważ jest lekki, trwały i odporny na korozję. Jego właściwości znakomicie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach pracy co potwierdzają doświadczenia przemysłu lotniczego, Z uwagi na wysokie koszty procesów produkcyjnych zastosowanie tytanu w narzędziach dentystycznych było do tej pory praktycznie niemożliwe. Po wielu badaniach NSK opracował optymalnie zaawansowaną linię technologiczną do seryjnej i precyzyjnej produkcji pierwszych na świecie końcówek z litego tytanu, który przetwarzany jest w lekkie, doskonale wyważone i ergonomiczne korpusy końcówek stomatologicznych.

Końcówki wolnoobrotowe serii IS

NSK
Dzięki precyzyjnej technologii produkcji NSK powstała seria końcówek wolnoobrotowych o bardzo niskiej wibracji i niskim poziomie hałasu. Seria 'IS' obejmuje końcówki przeznaczone do cięcia, polerowania oraz do prac endodontycznych. Końcówki NSK serii 'IS' są zaprojektowane do długotrwałej pracy i są odporne na wielokrotną sterylizację w autoklawie przy 135°C.

Mikrosilniki Ti-Max EL

NSK
Nową generację mikrosilników tytanowych NSK charakteryzuje szeroki zakres prędkości (od 100 do 200.000 obr./min) oraz wysoki moment obrotowy. Zastosowanie tytanu sprawiło, ze są one o 30% lżejsze od podobnych mikrosilników wykonanych ze stali nierdzewnej. Cecha ta w połączeniu z ich odpowiednim wyważeniem przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia dłoni i nadgarstka, występującego szczególnie w czasie dłuższych i skomplikowanych zabiegów. Wygodne i proste w użyciu złącze pozwala łatwo i szybko wymieniać stosowane w trakcie pracy końcówki. Zastosowanie ceramicznych łożysk przyczyniło się do znacznego obniżenia poziomu hałasu i mikrowibracji, Mikrosilniki tytanowe Ti -Max oraz współpracujące z nimi końcówki to nowoczesne i niezawodne narzędzie pracy poprawiające jej komfort i efektywność.

Mikrosilniki ULTIMATE 500

NSK
Niedużych rozmiarów, lekki, przewidziany do bezpośedniego ustawienia w dowolym miejscu na stole roboczym. Oprócz standardowej obudowy w kolorze jasnoszarym, może posiadać efektowną półprzeźroczysta obudowę w kolorze ciemnego błękitu.
Nowy ULTIMATE 500 przeznaczony dla techników dentystycznych jest ulepszoną wersją poprzedniego modelu (400) pod względem funkcjonalności, wygody pracy i trwałości. ULTIMATE 500 jest wyposażony w wiele funkcji pozwalających na wykonywanie różnych operacji cięcia i szlifowania.