Sprzęt stomatologiczny, wyposażenie gabinetu stomatologicznego, materiały stomatologiczne, unity stomatologiczne.
Elmedes » Sprzęt stomatologiczny » Chema Elektromet

Sprzęt stomatologiczny

 

Agatos

Chema Elektromet
Cement fosforanowy (szybkowiążący i wolnowiążący). Preparat składający się z proszku i płynu umieszczonych we wspólnym opakowaniu. Głównym składnikiem proszku jest tlenek cynku, a głównym składnikiem płynu jest kwas fosforowy, które po zmiesaniu ze sobą w odpowiednich proporcjach tworzą zasadowy fosforan cynku.

Alustin

Chema Elektromet
Lek pomocniczy w lecznictwie stomatologicznym. W swoim składzie zawierachlorek glinowy, który działa miejscowo ściągająco i przeciwzapalnie. Jak wszystkie środki ściągające wytrąca białko i zastosowany na błony śluzowe lub uszkodzoną skórę tworzy powierzchowną warstwę ochraniającą, obkurcza dziąsła orazhamuje krwawienie z drobnych skaleczeń w obrębie jamy ustnej.

Antalv

Chema Elektromet
Tabletki mające zastosowanie w leczeniu suchego zębodołu lub zapaleniu zębodołu. Po wprowadzeniu do zębodołu tabletka chłonie wodę z jamy ustnej, w wyniku czego powiększa swoją objętość 4-krotnie tworząc opatrunek, który zastępuje brakujący skrzep.

Biopulp®

Chema Elektromet
Preparat wapniowy o silnie alkalicznym odczynie (ok. 12,5 pH). Odpowiedni dobrany skład chemiczny zapewnia szybkie wytwarzanie wtórnej zębiny i reparacyjnej. Dzięki tym właściowściom Biopulp znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnym bilogicznym leczeniu zachowawczym miazgi zębów.
W skład leku wchodzi jako główny składnik wodorotlenek wapnia oraz dwuzasadowy fosforan wapnia. Ponadto tlenek magnezu, chlorki wapnia, sodu i potasu (jony potrzebne do odbudowy tkanki kostnej)

Chloran

Chema Elektromet
Antyseptyk do przepłukiwania kanału korzeniowego.

Usuwa resztki martwej miazgi podczas mechanicznego poszerzania kanału; przy zastosowaniu narzędzi ręcznych stosuje się przepłukiwanie naprzemiennie z poszerzaniem kanału, a przy poszerzaniu ultradźwiękowym bez przerwy.
Oczyszcza kanał łącznie z usuwaniem warstwy mazistej, aby odsłonić ujście kanalików zębinowych przed wypłukaniem kanału.
Zapobiega przebarwieniu zęba, które mogłoby nastąpić po wypełnieniu nie wypłukanego kanału.

Endosal

Chema Elektromet
Preparat do poszerzania kanałów korzeniowych: wąskich, zakrzywionych i zobliterowanych. które trudno odseparować mechanicznie - wykorzystuje się tu chelatujące działanie wersenianu sodu (EDTA).

Eugenol

Chema Elektromet
Stosowany powszechnie jako płyn do zarabiania past służących do wypełniania kanałów korzeniowych (Endomethasone, Caryosan), jak również do materiałów używanych do tymczasowego wypełniania ubytków oraz do past do pokrycia pośredniego miazgi zębowej (Caryosan, tlenek cynku).

Eugenol może być także używany do odkażania kanałów korzeniowych podczas leczenia zgorzeli miazgi, jak również jako tzw.strącalnik przy impregnacji zębiny azotanem srebra.

Izolit SL

Chema Elektromet
Izolit SL jest przeznaczony do izolowania powierzchni form gipsowych od ciasta metakrylanowego na protezy zębowe. Jest roztworem koloidalnym opartym na bazie soli kwasu alginowego, stabilizowany środkiem bakteriobójczym i zabarwiony.

Jodoform

Chema Elektromet
Używany do leczenia kanałowego zębów; wchodzi w sklad niektórych past do wypełnień kanałowych. Jodoform działa długotrwale antybakteryjnie, słabo znieczulająco, osusza wysięk, hamuje krawienie, nie drażni tkanek okołowierzchołkowych.

Sam Jodoform nie posiada właściwości antyseptycznych, dopiero w zetknięciu z tkanką, a zwłaszcza z wydzieliną surowiczą lub ropną ulega stopniowemu rozkładowi wydzielając wolny jod.

Multidentin

Chema Elektromet
Dentyna wodna do tymczasowego wypełniania ubytków w zębach w okresie leczenia, w trzech kolorowych odmianach. Każda z odmian ma inne przeznaczenie, a dla odróżnienia jest inaczej barwiona.

Multidentin wprowadza znaczne ułatwienie pracy lekarzy stomatologów. Obok własności leczniczych ("P" i "K") pozwala przypomnieć po zabarwieniu, jakie zostało zastosowane leczenie. W ten sposób Multidentin zmniejsza możliwość pomyłek w leczeniu zachowawczym zębów. Multidentin jest zabarwiona nieszkodliwymi pigmentami nieogranicznymi, które nie przebarwiają tkanek zęba.

Oxydentin z chinosolem

Chema Elektromet
Antyseptyczna dentyna wodna z chinosolem do tymczasowego wypełniania ubytków próchnicowych w zębach.

Solwidiam

Chema Elektromet
Preparat do czyszczenia wierteł i kamieni dentystycznych, szczególnie o nasypie diamentowym. Zawiera dodatek środka antykorozyjnego i bakteriostatycznego. Może być również stosowany w myjkach ultradźwiękowych.

Thymodentin z tymolem

Chema Elektromet
Antyseptyczna dentyna wodna z tymolem do tymczasowego wypełniania ubytków próchnicowych w zębach.

Tlenek cynku

Chema Elektromet
Surowiec farmaceutyczny, spełniający wymagania FP V.

Wykorzystuje się go do czasowych wypełnień po zarobieniu Eugonolem, jako uszczelniacz kanałowy. Pasta z tlenkiem cynku i eugonolem ex tempore służy do leczenia biologicznego próchnicy głębokiej powikłanej (przykrycie pośrednie).

Woski dentystyczne

Chema Elektromet
Zestaw wosków dentystycznych służacych lub pomocnych w modelowaniu elementów koron, protez zębowych lub pobieraniu wycisków czynnościowych.